ZDRAVOTNí žIDLE: CESTA K OPTIMáLNíMU SEZENí A KOMFORTU PRO KAžDý DEN

Výzva moderní doby - sedavý životní styl

Aktuální doba nepochybně přináší mnoho výhod a komfortu, ale souvisí s ní také sedavý životní styl. Řada lidí tráví pracovní dny u počítače, večer si pak doma sedne k televizi nebo mobilu. To je přitom pro naše tělo značnou zátěží a zvyšuje se tak riziko vzniku různých zdravotních problémů. I obyčejná věc, jakou je sezení, může být škodlivá – pokud nedbáte na zdravé návyky.

Základy zdravého sezení

Velmi důležitá je správná pozice těla. Nohy by měly být položeny rovně na zemi, holeně ve svislé poloze a záda opřená o opěrku. Měli byste dbát na to, abyste se nehrbili. Při práci je pak také důležité zajistit, aby byl monitor ve správné výšce a nezatěžoval tak krční páteř.

Jednou z věcí, která vám se zdravým sezením velmi pomůže, je zdravotní židle do kanceláře. Pořídit si ji můžete i domů, pokud hodně sedíte. Investice do kvalitní ergonomické židle se vám vyplatí, poskytuje komfort a slouží jako prevence bolestí zad.

I když sedíte správně, je důležité dělat si pravidelné přestávky. Stačí jen pár minut každou hodinu, během kterých se postavíte a protáhnete se. Podpoříte tak krevní oběh a snížíte zátěž páteře.

Zdravotní židle - přínosy pro vaše zdraví

Zdravotní židle jsou navrženy tak, aby podporovaly zdravý sed. Přimějí vás sedět správně díky skvěle navržené konstrukci a dalším funkcím.

●        Zádová opěrka: U ergonomických židlí bývá opěrka široká a dobře polstrovaná, aby poskytovala optimální podporu páteři a minimalizovala zátěž spodní části zad. Maximální ergonomii zajisté pohyblivá dvoudílná zádová opěrka s nezávislým uchycením obou částí. Ta se přizpůsobí vaší poloze při sezení.

●        Nastavitelnost: Oproti klasickým židlím si u těch zdravotních můžete individuálně přizpůsobit spoustu věcí – sklon a výšku celé židle, ale i opěrku hlavy, sedák a další. Vše tak přizpůsobíte přesně dle svých potřeb.

●        Masážní funkce: Některé moderní židle mají dokonce vestavěný masážní systém, který uvolní napětí ve svalech. Jde o milý bonus, který při náročném dni oceníte.

Pestrou nabídku židlí a dalšího ergonomického nábytku poskytuje Liftor.

Investice do zdravého sezení

Pokud se rozhodnete pořídit si kvalitní ergonomickou židli, investujete do svého pohodlí a dlouhodobého zdraví. I když se prvotní investice může zdát poněkud vysoká, přínosy ergonomického nábytku pro vaše zdraví a pohodlí to vyváží.

Nezapomínejte ani na správný sed a pravidelné přestávky. Předejdete tak bolestem zad a můžete si užít dlouhé hodiny sezení bez nepohodlí.

2023-11-14T12:18:10Z dg43tfdfdgfd