VISTA OUTDOOR ODMíTLA DALší NABíDKU NA PřEVZETí OD MNC, V KVěTNU SE PřITOM DOHODLA S čESKOU CSG

Anoka (USA) - Americký výrobce munice a outdoorového vybavení Vista Outdoor dnes odmítl vylepšenou nabídku na převzetí od společnosti MNC Capital, která zněla na více než tři miliardy dolarů (přes 67 miliard Kč). Vista o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Navíc obdržela další nabídku na odkoupení divize Kinetic Group od nejmenovaného zájemce, a to za více než dvě miliardy dolarů (46 miliard Kč). Na konci května se přitom už předběžně dohodla s českou společností Czechoslovak Group (CSG), že jí divizi za 1,96 miliardy dolarů (45 miliard Kč) prodá.

MNC Capital na začátku června zvýšila nabídku na převzetí Vista Outdoor z 37,50 USD za akcii na 39,50 USD za akcii, což Vistu ocenilo na více než tři miliardy dolarů.

Akcie Visty před zahájením dnešního obchodování vykazovaly růst kolem dvou procent na 36,50 USD.

Vista v roce 2022 oznámila, že oddělí své divize outdoorových a sportovních produktů do dvou samostatných podniků. Musí ale ještě plně dokončit oddělení svého segmentu outdoorových produktů, který zahrnuje přilby a láhve na vodu.

Na konci května se Vista dohodla na prodeji své divize sportovního vybavení a munice Kinetic Group firmě CSG podnikatele Michala Strnada. Už loni v listopadu odmítla nabídku na spojení od českého výrobce zbraní Colt CZ s tím, že nabídka Vistu podhodnocuje. Colt nabízel zhruba 30 dolarů za akcii.

Pokud by Vista přistoupila na vylepšenou nabídku na divizi Kinetic Group, musela by nejprve odstoupit od předběžné smlouvy se Strnadovou CSG. Za zrušení transakce by pak firmě CSG vyplatila 47,75 milionu dolarů.

2024-05-28T13:05:47Z dg43tfdfdgfd