MICHELIN KONčí V RUSKU, SVá AKTIVA PRODAL MíSTNíMU DISTRIBUTOROVI

V březnu 2022 se značka Michelin stala jednou z mnoha předních západních společností, které pozastavily své operace v Rusku poté, co prezident Vladimir Putin nařídil vojenskou invazi na Ukrajinu. Toto rozhodnutí bylo přijato společností Michelin spolu s dalšími stovkami velkých firem.

Ruské úřady schválily prodej dvou místních společností Michelinu – Michelin Russia Tire Manufacturing Company (MRTMC) a Camso – „známému partnerovi Michelinu“ Power International Tires za nezveřejněnou částku, jak uvedla nadnárodní společnost. 

Vládní komise pro monitorování zahraničních investic udělila souhlas s prodejem aktiv společnostmi z "nepřátelských zemí". Michelin uvedl, že tato dohoda umožní zachránit 250 pracovních míst.

Společnost měla 750 zaměstnanců ve své pneumatikářské továrně v Davydovo u Moskvy. Informovali také, že zaměstnanci, které noví vlastníci nemohli přijmout, mohli odejít "za dobrých podmínek".

Odchod Michelinu po 26 letech na ruském trhu znamená odchod další významné západní značky, která opustila zemi po invazi.

Ruské provozy společnosti vyráběly 2 miliony pneumatik ročně především pro osobní automobily v Rusku a severní Evropě.

2023-05-27T19:11:03Z dg43tfdfdgfd