ZEMřEL ARTHUR L. IRVING, KANADSKý MILIARDář A NAFTAř

Podle tiskové zprávy společnosti Irving Oil zemřel v pondělí ve věku 93 let Arthur L. Irving, emeritní předseda a bývalý prezident společnosti.

Irving se narodil v roce 1930 v Saint John, New Brunswick, a vstoupil do společnosti se svým otcem KC Irvingem (který ji založil v roce 1924) a svými bratry Jimem a Jackem v roce 1951. Funkce prezidenta společnosti se chopil v roce 1972.

Byl kanadský miliardář, který modernizoval největší národní rafinerii, rozšířil síť čerpacích stanic nesoucích jméno jeho rodiny a pomohl získat podporu pro dálkový ropovod.

„Arthur Irving posunul Irving Oil do nových výšin,“ uvádí zpráva. „Vyrostl v rafinérii Saint John, která se stala největší v Kanadě. Rovněž odborně stál v čele rozšiřování mezinárodních aktivit společnosti, které se rozvíjejí na severovýchodním trhu Spojených států a v Irsku.

Pod jeho vedením, kdy působil jako předseda představenstva společnost byla v roce 2017 jmenována jedním ze 100 nejlepších zaměstnavatelů Kanady, což je ocenění, které si společnost udržuje osm po sobě jdoucích let.

Časopis Forbes zařadil v roce 2023 Arthura Irvinga mezi 10 nejbohatších Kanaďanů s odhadovaným čistým jměním 6,3 miliardy dolarů, a to včetně rafinérie Saint John, NB, která je největší v Kanadě.

Irving navštěvoval Acadia University před nástupem do Irving Oil v roce 1951, kde pracoval se svým otcem a svými dvěma bratry. Stal se prezidentem společnosti v roce 1972 a byl emeritním předsedou, když zemřel.

Profesor veřejné správy z Université de Moncton Donald Savoie v knize o Irving Oil z roku 2020 napsal, že cílevědomost Arthura Irvinga byla klíčem k růstu a přežití společnosti.

2024-05-13T18:51:19Z dg43tfdfdgfd