TYKAč A KřETINSKý ZVAžUJí KOUPI VYDAVATELSTVí MAFRA

Podle dřívějších informací magazínu Forbes by kromě Tykače mohl být dalším ze zájemců i podnikatel Daniel Křetínský, který vlastní vydavatelství Czech Media Center. Forbes před časem uvedl, že cena Mafry se může pohybovat okolo 150 milionů eur.

O možném prodeji Mafry se spekuluje už delší dobu. Neúspěšný prezidentský kandidát a expremiér Babiš totiž čelí podezření ze střetu zájmů. Už v roce 2017 firmy včetně Mafry převedl do svěřenských fondů. Přesto se ale podle kritiků od podnikání úplně neodstřihl.

Mediální skupina Mafra v roce 2021 snížila ztrátu na 113 milionů korun z předchozích 868 milionů. Obrat společnosti stoupl o jedno procento na 2,69 miliardy korun. Tituly vydavatelství pravidelně oslovují 3,24 milionu čtenářů a 7,4 milionu návštěvníků internetu.

Mafra vydává mimo jiné deníky Mladá fronta Dnes, Lidové noviny a Metro nebo týdeníky Téma a 5plus2. Je provozovatelem serverů iDnes.cz, Expres.cz nebo portálu s jízdními řády iDos.cz. Provozuje také hudební televizi Óčko a virtuálního operátora Mobil.cz.

Podle loňského žebříčku časopisu Forbes byl Tykač šestým nejbohatším Čechem s majetkem v hodnotě 84 miliard korun.

2023-02-14T13:51:58Z dg43tfdfdgfd