INNOGY OD říJNA SNíží CENU PLYNU STATISíCůM ZáKAZNíKů POD VLáDNí STROP

Nový ceník pro zákazníky se smlouvou na dobu neurčitou začne platit od 1. října. Cena plynu v něm bude o 18 procent nižší, než je nyní cenový strop. Měsíční náklady na vytápění průměrného domu klesnou podle společnosti po úpravě ceny o zhruba 700 Kč.

"V letošním roce zlevňujeme plyn už podruhé. Plníme slib, který jsme dali našim zákazníkům v průběhu roku a pozitivní cenové efekty z klesajících nákupních cen na evropských velkoobchodních trzích promítáme našim zákazníkům do jejich koncových cen za komoditu. Vůči cenovému stropu je nová cena o téměř pětinu nižší a měsíční náklady na vytápění průměrného domu klesnou o skoro sedm set korun," uvedl na webu David Konvalina, ředitel maloobchodu innogy.

Čtyřčlenná domácnost, která plynem vytápí průměrný rodinný dům a ohřívá teplou vodu, tak díky aktuálnímu zlevnění u innogy ušetří 8 tisíc korun ročně ve srovnání s cenovým stropem. Rodina v třípokojovém bytě ušetří 3 500 korun.

V červenci oznámila úpravu cen také společnost PRE. Více než 700.000 zákazníkům zlevní od září elektřinu o 20 procent a plyn o 30 procent. Plošné snížení cen umožnil podle společnosti příznivý vývoj na velkoobchodním trhu. Dotkne se všech zákazníků, kteří nemají fixaci.

2023-08-21T19:58:57Z dg43tfdfdgfd