ČESKá SPOřITELNA V NáSLEDUJíCíCH MěSíCíCH PROPUSTí STOVKY LIDí

Tato krok se týká zejména manažerů a pracovníků ve funkcích podpory a servisu. Důvodem této restrukturalizace je změna preferencí klientů, kteří stále více upřednostňují online služby. Banka však plánuje současně přijmout nové zaměstnance do oblastí informačních technologií a péče o klienty. K červnu letošního roku pracovalo v ČS přibližně 10 000 zaměstnanců.

Podle informací serveru se Česká spořitelna bude v příštích devíti měsících zbavovat nižšího počtu zaměstnanců. "Aktuální změna ve struktuře a počtu zaměstnanců odráží zejména významné změny v potřebách a očekáváních našich klientů," uvedl Hrubý pro E15.

Dále dodal, že zaměstnanci, kteří odcházejí, budou mít k dispozici podporu od personálního týmu, který jim bude asistovat při hledání nových pracovních příležitostí na trhu.

ČS se pod vedením Hrubého soustředí na posílení finančního zdraví svých klientů prostřednictvím digitálních a individuálních poradenských služeb. Banka proto současně hodlá přijmout zhruba 100 nových zaměstnanců do oblastí informačních technologií a péče o klienty. Navzdory častějšímu využívání online služeb neplánuje banka výrazně omezit provoz svých poboček, jak zdůraznil Hrubý. 

2023-09-19T07:15:01Z dg43tfdfdgfd