ZNáMé žELEZářSTVí ROUSEK V PRAžSKýCH NUSLíCH PO 139 LETECH ZAVíRá

Praha - Známé železářství V.J. Rousek na Náměstí bratří Synků v pražských Nuslích po 139 letech zavírá. Důvodem jsou vysoké náklady a propad poptávky v posledních letech. ČTK to dnes řekl spolumajitel Jan Rousek. Obchod nyní zahájil výprodej zásob, zhruba do třech měsíců by měl zavřít úplně.

"Ekonomická situace nám nedovolí pokračovat. Vzrostla řada nákladů, navíc od covidové epidemie klesly tržby zhruba o 50 procent," řekl Rousek. Zatímco rok 2019 ještě firma uzavřela s mírným ziskem, v covidovém roce 2020 se už dostala do více než dvoumilionové ztráty. Podobného výsledku dosáhla i v následujících letech. "Udržení na trhu bude velikým problémem," uvedla firma v účetní závěrce za rok 2022.

Železářství, které má podle Rouska zhruba 40 zaměstnanců, tak od července začalo s výprodejem zboží. Momentálně nabízí slevy 20 procent na veškerý sortiment, od srpna to bude 40 procent. "Jednám také s firmami, které by nějaké věci mohly odkoupit. Zavřeme, až vše prodáme. Předpokládám, že to ukončím tak do čtvrt roku," dodal Rousek.

Firma V.J. Rousek byla založena v roce 1885. Nabízela široký sortiment, který zahrnoval více než 80.000 druhů zboží. Obchod využívali profesionálové i domácí kutilové.

2024-07-04T10:01:49Z dg43tfdfdgfd