VýROBCE CIHEL WIENERBERGER KVůLI NEDOSTATEčNé POPTáVCE POZASTAVí VýROBU

Primárně se jedná o plánované přerušení provozu spojené s nutnou technologickou odstávkou zařízení související s údržbovými pracemi. Jedná se o běžnou praxi, která byla v posledních letech narušená vysokou poptávkou po stavebních materiálech, píše společnost.

Během dočasných odstávek budou i nadále zaměstnanci pracovat na údržbových pracích závodů. Po dokončení těchto prací budou doma, na překážkách zaměstnavatele. Strategií společnosti je zachovat pracovní místa a nadále své výrobní závody udržet ve vysokém standardu, uvedla firma.

Výrobní závod Týn nad Vltavou podle vyjádření společnosti přechází do dlouhodobé odstávky. Hlavním důvodem tohoto kroku byl nepříznivý vývoj na trhu stavebních materiálů v České republice a pokles poptávky po produktech uvedeného závodu. Aktuálně je omezena výroba střešní krytiny ve výrobním závodě v Hranicích. Zde bude nadále výroba probíhat se sníženým objemem produkce.

Bez odstávky pojede nadále Cihelna Kinský v Kostelci nad Orlicí, kam společnost Wienerberger letos investovala přes 100 milionů korun do linky na výrobu broušených cihel a technologickou odstávku má již za sebou.

"Nadcházející měsíce převažují pozitiva a věříme, že během následujícího období se dočkáme zastavení propadu trhu, stabilizace a přechodu ke křehkému růstu poptávky. I nadále zůstáváme svým zákazníkům stabilním partnerem a na trh budeme dodávat kompletní portfolio, čemuž odpovídá i naše dlouhodobá strategie. Produkty všech závodů jsou vyrobeny v dostatečném množství, aby pokryly poptávku na trhu a uspokojili potřeby zákazníků," uvedla společnost.

2023-11-02T17:44:00Z dg43tfdfdgfd