NEJBOHATšíMI ČECHY JSOU KELLNEROVá, KřETíNSKý A KOMáREK. BABIš JE PáTý

Na druhém místě v tomto žebříčku se umístil Daniel Křetínský, většinový vlastník Energetického a průmyslového holdingu (EPH), s majetkem 210,9 miliardy korun. Křetínský si tak připsal nárůst o dvě pozice ve srovnání s loňským říjnovým žebříčkem.

Třetí příčku obsadil Karel Komárek, majitel investiční skupiny KKCG, s majetkem 185,6 miliardy korun. Oproti minulému roku se tak posunul z druhého místa. Pavel Tykač, majitel energetické a uhelné společnosti Sev.en Energy, se umístil na čtvrté pozici s majetkem dosahujícím 183,3 miliardy korun. Páté místo v žebříčku patří bývalému premiérovi a předsedovi hnutí ANO, Andreji Babišovi, s majetkem ve výši 170,1 miliardy korun.

Podle Forbesu zaznamenala Kellnerová s rodinou mírný pokles svého majetku o 4,9 miliardy korun oproti předchozímu roku. Časopis zdůraznil, že další podnikatelé se v žebříčku stále více přibližují k jejímu majetku.

Daniel Křetínský si mohl připsat růst majetku o 92,3 miliardy korun, Pavel Tykač o 99,3 miliardy korun a majetek Karla Komárka mírně poklesl o 4,6 miliardy korun. Andrej Babiš zaznamenal nárůst svého majetku o 62,3 miliardy korun od loňského října.

Mezi deset nejbohatších osob v Česku patří opět realitní podnikatel Radovan Vítek, zakladatel Alzy Aleš Zavoral a jeden ze zakladatelů Avastu Pavel Baudiš. Do první desítky se nově zařadil i zbrojař Michal Strnad, který se umístil na devátém místě s majetkem 45,9 miliardy korun, a majitel hydroenergetické společnosti Energo-Pro, Jaromír Tesař, který obsadil desáté místo s majetkem ve výši 40,6 miliardy korun.

2023-10-04T12:56:14Z dg43tfdfdgfd