LIBERTY OSTRAVA ODSTAVí POSLEDNí VYSOKOU PEC. ODBORY SE OBRáTí NA STáT

O plánovaném odstavení pece č. 3, které má být dočasné, informoval Deník. Důvodem je podle mluvčí podniku Kateřina Zajíčková nedostatečná poptávka v Evropě, která je ovlivňována makroekonomickými faktory. Firma chce odstávky využít k opravám a údržbě, aby se zvýšila stabilita a spolehlivost zařízení. 

"K dočasnému odstavení vysoké pece dojde 23. října a aktuální plán je pec za dva týdny opět uvést do provozu. Během tohoto období bude zachována plná zaměstnanost, objednávky zákazníků budou i nadále realizovány, neboť příslušné válcovny zůstanou v provozu," dodala Zajíčková. 

Už na začátku září byla odstavena vysokopecní koksárenská baterie 11. Zřejmě i proto se odboráři chtějí v dalších dnech či týdnech sejít s vedením huti a také se zástupci státu, aby s nimi diskutovali případnou pomoc. 

Předseda OS KOVO Roman Ďurčo jednal s vedením Liberty Ostrava už ve čtvrtek. V zájmu odborů je hlavně zachování stabilní zaměstnanosti. "V poslední době se k nám dostalo několik velmi znepokojivých zpráv o hospodaření této společnosti. Byl jsem ujištěn, že majitelé intenzivně pracují na plánu, který zachová výrobu a tím i tisíce pracovních míst. Tento plán by měl být odborům předložen v řádu týdnů," napsal na síti X.

Liberty Ostrava je integrovaný hutní podnik s roční výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví, strojírenství a petrochemickém průmyslu. Je tuzemským lídrem ve výrobě silničních svodidel a trubek. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Spolu s dceřinými společnostmi má 6000 zaměstnanců.

2023-10-20T14:37:42Z dg43tfdfdgfd