BITCOIN DNES POKRAčUJE V PROPADU, KLESL POD HRANICI 55.000 DOLARů

Londýn/New York - Bitcoin dnes pokračuje v propadu. Po 15:00 SELČ jeho hodnota proti americké měně klesala o 4,1 procenta na 54.839,42 USD. Dostal se tak na nejnižší hodnoty od února. Obchodníci se obávají výprodeje rezerv zaniklé japonské burzy Mt. Gox a výprodejů ze strany obchodníků spekulujícím s pákovým efektem, uvedla agentura Reuters.

Největší kryptoměna Bitcoin je pod tlakem několik měsíců. Její propad zrychlil po první debatě mezi americkými prezidentskými kandidáty Joe Bidenem a Donaldem Trumpem. Bidenův výkon v debatě pozorovatelé většinou hodnotí jako velmi špatný, což vyvolalo diskusi, zda by za Demokratickou stranu neměl místo Bidena kandidovat někdo jiný.

"Pokud má být (Biden) nahrazen, a hodně se o tom teď mluví, tak ta nová osoba nemusí být kryptu nakloněná," řekl analytik makléřské společnosti eToro Josh Gilbert.

Bitcoin měl po spuštění burzovně obchodovaných fondů v USA velmi dobrý začátek roku a v polovině března se díky přílivu peněz od dalších investorů dostal na rekordní hodnotu 73.803,25 USD. Euforie ale později vyprchala a bitcoin od té doby odepsal zhruba 25 procent.

Burza Mt. Gox zkrachovala zhruba před deseti lety a nedávno oznámila, že od července začne klientům vyplácet zadržované bitcoiny.

2024-07-05T13:51:20Z dg43tfdfdgfd