Trending:


Průzkum: Zkušenosti Čechů s dodavateli energií se lepší, výhrady ale přetrvávají

Praha - Zkušenosti Čechů z jednání s dodavateli energií se za poslední roky zlepšily, přesto k nim má většina tuzemských odběratelů nadále výhrady. Nejčastějšími problémy jsou v současnosti dlouhá čekání na pobočce nebo zákaznické lince a celková rychlost vyřízení požadavků. Ubylo naopak stížností na časté hovory obchodníků. Vyplývá to z průzkumu společnosti Enehano.


Jurečka: Vláda by mohla příští týden vědět, jaký může být další postup v Liberty

Praha - Vláda by mohla příští týden vědět, jak by mohl vypadat další postup v případě zadlužené huti Liberty. Do konce července by pak mohlo být jasno, zda bude možné v podniku výrobu udržet. ČTK to dnes řekl vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Liberty i její dodavatel energií, kterým je společnost Tameh, jsou v insolvenci. Jurečka uvedl, že členové vlády se tento týden sešli s insolvenčními správci obou firem. Ve čtvrtek...


EK: Síť X podle předběžných závěrů porušuje pravidla EU, hrozí jí pokuta

Brusel - Internetová síť X amerického miliardáře Elona Muska podle předběžných závěrů Evropské komise (EK) porušuje pravidla Evropské unie o digitálním obsahu. Komise o tom informovala v dnešní tiskové zprávě. Dodala, že pokud se její závěry potvrdí, vyměří firmě pokutu a bude požadovat výrazné změny jejích praktik. Společnost X s hodnocením nesouhlasí a Musk později uvedl, že komise jeho síti nabídka nezákonnou tajnou dohodu, že když bude...


Bitcoin dnes pokračuje v propadu, klesl pod hranici 55.000 dolarů

Londýn/New York - Bitcoin dnes pokračuje v propadu. Po 15:00 SELČ jeho hodnota proti americké měně klesala o 4,1 procenta na 54.839,42 USD. Dostal se tak na nejnižší hodnoty od února. Obchodníci se obávají výprodeje rezerv zaniklé japonské burzy Mt. Gox a výprodejů ze strany obchodníků spekulujícím s pákovým efektem, uvedla agentura Reuters.


Hnutí ANO má i jednoduché voliče, prohlásil jeho předseda Babiš

Praha - Hnutí ANO má i jednoduché voliče, prohlásil jeho předseda Andrej Babiš. Poznamenal že je také jednoduchý. Uvedl to dnes ve Sněmovně v rámci kritiky médií a chystané Rady vlády pro paměťovou agendu, která má být novým poradním orgánem kabinetu. Předseda opozičního hnutí v této souvislosti označil současnou vládu za "novototalitní strukturu".


Za první pololetí stát vybral na mýtném 8,5 mld. korun, meziročně o miliardu víc

Praha - Za první pololetí letošního roku zaplatili provozovatelé nákladních automobilů na mýtném 8,5 miliardy korun, což je meziročně o jednu miliardu více. ČTK o tom dnes informoval správce mýtného systému, společnost CzechToll. V červnu dopravci uhradili téměř 1,5 miliardy korun, zhruba o desetinu více než loni v červnu. Výběr mýtného rostl ve všech měsících prvního pololetí.


Zaměstnanci letiště zatím stávkovat nebudou, jednání s odboráři budou pokračovat

Praha - Provoz pražského letiště zatím bude pokračovat bez omezení, jednání s odboráři budou pokračovat příští úterý. Novinářům to řekl člen představenstva Letiště Praha Pavel Východský po dnešním jednání se zástupci čtyř odborových organizací působících na pražském letišti včetně Odborového svazu pozemní a letecké dopravy (OSPLD), který v pondělí na pražském letišti vyhlásil stávkovou pohotovost. Pokračování jednání potvrdil i místopředseda...


Banky poskytly v červnu hypotéky za 24,2 mld. Kč, nejvíce od března 2022

Praha - Banky a stavební spořitelny v ČR poskytly v červnu hypoteční úvěry za 24,2 miliardy Kč, což je nejvyšší hodnota od března 2022. Proti květnu je to růst o dvě procenta, meziročně o 73 procent. Úrokové sazby nových úvěrů nepatrně klesly na 5,06 procenta z květnových 5,07 procenta. Vyplývá to ze statistik České bankovní asociace Hypomonitor. Data dodávají všechny banky a stavební spořitelny poskytující hypotéky na českém trhu.


Průmyslová a stavební produkce v květnu opět klesly, obchod zůstal v plusu

Praha - Průmyslová a stavební produkce v květnu podle dnes zveřejněných dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) opět meziročně klesly, bilance zahraničního obchodu naopak pokračovala v kladných číslech. Jak průmyslová, tak stavební produkce své meziroční poklesy rovněž zrychlily, a to na 3,2 procenta a 6,8 procenta. Oproti tomu přebytek zahraničního obchodu v květnu činil 13,6 miliardy korun, což bylo o 4,4 miliardy korun více než loni. Český...


Poláci se chystají postavit nové megaletiště za 30 miliard eur. Má zvládnout 34 milionů lidí

Polsko plánuje výstavbu nového centrálního letiště poblíž Varšavy. Do provozu by měla být uvedena v roce 2032 a ročně obslouží až 34 milionů cestujících, uvedl ve středu polský premiér Donald Tusk.


Zásadní obrat. Slovensko mění ruský plyn za americký

Slovensko od příštího roku začne historicky vůbec poprvé dovážet plyn ze severu, a to prostřednictvím nedávno dokončené předávací stanice Výrava na hranicích s Polskem.


Nezaměstnanost v červnu zůstala na 3,6%, analytici čekají postupný růst

Praha - Míra nezaměstnanosti v Česku byla v červnu 3,6 procenta. Zůstala stejná jako v květnu, před rokem byla o dvě desetiny procentního bodu nižší. Kraji s nejnižší nezaměstnaností jsou dál Praha a Vysočina, v nichž dosáhla 2,7 procenta, nejvyšší je v Ústeckém kraji, kde činí 5,9 procenta. Okresem s nejvyšší nezaměstnaností po letech přestala být Karviná. Předstihl ji Most, kde i kvůli ukončení těžby v lomu ČSA stoupl podíl nezaměstnaných na...


Průměrná sazba hypoték v červenci klesla o 0,02 bodu na 5,49 %

Praha - Průměrná sazba hypoték na počátku července nepatrně klesla, proti předchozímu měsíci se snížila o 0,02 procentního bodu na 5,49 procenta. Zůstala na nejnižší úrovni od května 2022. Vyplývá to z údajů Swiss Life Hypoindexu, který se zpracovává na základě nabídkových sazeb na začátku každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.


Průzkum: Většina Čechů podceňuje kontroly elektrických a plynových zařízení

Praha - Češi podceňují kontroly svých elektrických a plynových zařízení. Více než 60 procent z nich nedělá kontroly elektroinstalace. Na pravidelné revize pamatuje pouze 18 procent lidí. Se zraněním zaviněným elektřinou se přitom setkala až třetina lidí. Téměř polovina domácností neřeší také kontroly plynových zařízení. Vyplývá to z průzkumu energetické společnosti epet.


Inflace v červnu zpomalila na 2 %, přispělo k tomu i zlevnění potravin

Praha - Meziroční inflace v Česku v červnu zpomalila na dvě procenta, v květnu spotřebitelské ceny rostly o 2,6 procenta. Červnový vývoj ovlivnil zejména nižší růst cen pohonných hmot a zlevnění dovolených a potravin. V meziměsíčním srovnání ceny klesly o 0,3 procenta. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Podle analytiků je červnové snížení inflace na cíl České národní banky velmi překvapivé.


Zrna kávy robusta od začátku roku zdražila o 60 procent na 4625 USD za tunu

Londýn - Ceny zrn kávy robusta dnes na světových trzích vystoupaly na rekordní maxima v důsledku zpomalení dodávek z Vietnamu, největšího světového producenta této odrůdy. Od začátku roku komodita zdražila o 60 procent, přičemž dnes na londýnské komoditní burze dosáhla ceny 4625 USD za tunu.


ERÚ v prvním pololetí uložil pokuty za 12 milionů Kč, dosud nejvíce

Praha - Energetický regulační úřad (ERÚ) za první pololetí letošního roku uložil za protispotřebitelské praktiky dodavatelů a zprostředkovatelů pokuty za 12 milionů korun. Je to nejvíce za více než dvacetiletou existenci úřadu. Nejčastější problémy se týkaly vyúčtování a reklamací, u kterých někteří dodavatelé neplní své povinnosti. Dnes o tom informoval ERÚ.


Vydavatelům se nelíbí odmítnutí modelu "souhlas nebo zaplať" ze strany EU

Praha - Čeští vydavatelé mají vážné výhrady ke stanovisku Evropského sboru pro ochranu osobních údajů (EDPB), které nepřipouští model "souhlas nebo zaplať" v kontextu ochrany osobních údajů. EDPB uvádí, že volba uživatele mezi souhlasem s cookies a platbou za přístup k obsahu není u velkých platforem ve většině případů přípustná, protože nesplňuje kritéria platného souhlasu podle GDPR. Vyplývá to ze společného vyjádření Sdružení pro internetový...


Vývoz vojenského materiálu loni meziročně stoupl o víc než 60 pct. na 48,9 mld.

Praha - Vývoz vojenského materiálu loni vzrostl o více než 60 procent ve srovnání s rokem 2022 a dosáhl na 48,9 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy o zahraničním obchodu s vojenským materiálem za loňský rok, kterou má ČTK k dispozici. Ministerstvo průmyslu a obchodu podle ní udělilo loni 1580 licencí k vývozu vojenského materiálu do 99 zemí v hodnotě téměř 68,2 miliardy korun.


Ruský soud nařídil Volkswagenu zaplatit odškodné firmě GAZ Group

Moskva - Ruský soud nařídil německému automobilovému koncernu Volkswagen, aby zaplatil odškodné 16,9 miliardy rublů (zhruba 4,5 miliardy Kč) ruské automobilce GAZ Group. Ta Volkswagen zažalovala kvůli ušlým ziskům po jeho odchodu z ruského trhu. Informovala o tom dnes agentura Reuters.


Stanjura odmítl, že by dal politické zadání ohledně zdanění prodeje realit

Praha - Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) dnes ve Sněmovně odmítl, že by dal politické zadání ohledně většího zdaňování příjmů z prodeje nemovitostí. Řekl to v reakci na kritiku bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO). Věc se týká připravované změny zákonů v souvislosti se zcela novým zákonem o účetnictví. Komora daňových poradců v připomínkovém řízení upozornila, že navržené změny můžou omezit lhůtu pro osvobození od daně z příjmů...


Poláci postaví nové megaletiště za 30 miliard eur

Polsko plánuje výstavbu nového centrálního letiště poblíž Varšavy. Do provozu by měla být uvedena v roce 2032 a ročně obslouží až 34 milionů cestujících, uvedl ve středu polský premiér Donald Tusk.


Budvar měl loni čistý zisk 293,8 milionu Kč, meziročně je o 46,3 % vyšší

České Budějovice - Budějovický Budvar měl loni čistý zisk 293,8 milionu korun, oproti roku 2022 o 46,3 procenta vyšší. Tržby z prodeje výrobků a služeb meziročně stouply o 11,4 procenta na rekordních 3,37 miliardy korun. Pivovar měl loni také rekordní výstav 1,865 milionu hektolitrů piva, což je meziroční zvýšení o 4,29 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy.


Síkela: ČR a Ukrajina dál posílí spolupráci, české firmy se zapojí do obnovy

Praha - Česko a Ukrajina budou dál posilovat vzájemnou hospodářskou spolupráci. Ta počítá i s dalším zapojováním českých firem na ukrajinském trhu, zejména při obnově škod v energetice, dopravní infrastruktuře nebo strojírenství. Při dnešním jednání se na tom shodli ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) a první místopředsedkyně ukrajinské vlády a ministryně hospodářství Julie Svyrydenková. Zároveň chtějí posílit i mezinárodní...


Největší lanový most v Česku překlenul Labe, vzniká v Pardubicích

Pardubice - Největší lanový most, který vzniká v Pardubicích, po půl roce stavebních prací překlenul Labe. Zbývalo dnes přesunout posledních 12 metrů. Novinářům to řekl mostní expert Petr Vítek z firmy Hochtief CZ. Mostní stavba je součástí severovýchodního obchvatu, který bude dokončen patrně do konce příštího roku.


Pražská burza se dnes dostala na nejsilnější úroveň za 16 let

Praha - Na nejsilnější úroveň za zhruba 16 let se dnes dostala pražská burza, když index PX stoupl o 0,64 procenta na 1580,29 bodu. Vyšší byl naposledy v červnu 2008, tedy před začátkem celosvětové ekonomické krize, která pak trvala asi do roku 2015. Vyplývá to z údajů na webu burzy.


Česko přidá ovocnářům zasaženým mrazy 100 milionů korun ze státního rozpočtu

Praha - Česko doplní pomoc pro ovocnáře zasažené mrazy o 100 milionů korun ze státního rozpočtu, informoval dnes ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) na sítí X. Na částce se dohodl s ministrem financí Zbyňkem Stanjurou (ODS), většina peněz půjde pěstitelům ovoce, zhruba deset procent dostanou také školkaři. Evropská komise už dříve navrhla uvolnit pro české pěstitele ovoce 15 milionů euro, tedy zhruba 378 milionů korun.


EU zavádí prozatímní cla až 37,6% na dovoz elektromobilů z Číny

Brusel - Evropská unie zavádí předběžná cla až 37,6 procenta na dovoz čínských elektromobilů, uvedla dnes Evropská komise (EK). Cla budou platit od pátku 5. července. Automobilky, které s EK spolupracují na vyšetřování dopadu subvencí čínské vlády, budou platit méně. EK již dříve uvedla, že půjde o dodatečná cla vybíraná navíc k dosavadnímu desetiprocentnímu clu. V posledních týdnech komise ještě jednala s čínskými úřady, ale žádného zásadního...


Boeing kývnul na přiznání viny v případě nehod letadel 737 MAX

Washington - Americký výrobce letadel Boeing přistoupil na mimosoudní uznání viny v případě dvou smrtelných nehod letadel 737 MAX v letech 2018 a 2019. Oznámilo to americké ministerstvo spravedlnosti, napsala dnes agentura AP. V rámci dohody Boeing zaplatí pokutu ve výši 243,6 milionu dolarů (5,6 miliardy korun): Firma se také zavázala k investicím do programů bezpečnosti a kontroly kvality. Smlouvu musí ještě schválit soud.


Reálné mzdy v Česku a ve Švédsku za posledních pět let klesly nejvíce z OECD

Paříž - Reálné mzdy v Česku mezi posledním čtvrtletím roku 2019 a letošním prvním čtvrtletím klesly o 7,5 procenta. Stejný pokles v tomto období zaznamenalo i Švédsko. V obou zemích se tak reálné mzdy snížily nejvíce z členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Vyplývá to z výhledu zaměstnanosti, který OECD zveřejnila.


Sklizeň obilnin začala o týden dřív než loni, zpomaluje ji místy silný déšť

Praha - Letošní sklizeň obilnin začala v 25. týdnu, o týden dříve než loni, sklizeno je 3,42 procenta ploch obilnin, což je zhruba 41.400 hektarů. Řepky je sklizeno 4,22 procenta, což odpovídá 14.500 hektarů. Vyplývá to z prvního šetření Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) k 7. červenci. ČTK to dnes sdělila Armine Artouni z tiskového odboru ministerstva zemědělství (MZe). Žně podle ministerstva zpomalují srážky, místy až velmi...


Allianz Trade: Světová ekonomika by měla letos a příští rok růst o 2,8 procenta

Praha - Celosvětový růst ekonomiky pro období let 2024 až 2025 bude činit asi 2,8 procenta, tedy o 0,1 bodu více než v roce 2023. Vyplývá to z analýzy společnosti Allianz Trade, kterou světová úvěrová pojišťovna poskytla ČTK. Rozhodujícími faktory pro pomalý růst HDP jsou podle ní válečné konflikty a nejistota spojená s volbami, které se konají v důležitých státech světa.


Pražská burza posílila, zdražila většina hlavních emisí

Praha - Pražská burza dnes posílila. Index PX stoupl o 0,32 procenta na 1572,19 bodu. Zdražila většina hlavních emisí včetně akcií energetické firmy ČEZ a bank. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.


Mostecko se po letech opět stalo okresem s nejvyšší nezaměstnaností

Most - Mostecko, které se po letech opět stalo okresem s nejvyšší nezaměstnaností a vystřídalo v této pozici Karvinsko, se na ni dostalo kvůli zastavení těžby v lomu ČSA a následnému propouštění. Nezaměstnanost na Mostecku v červnu meziměsíčně vzrostla z osmi na 8,4 procenta. Novou práci si z propuštěných lidí našla rovnou zhruba čtvrtina zaměstnanců, řada dalších nastoupila do důchodu, jiní si na důchod několik měsíců počkají a mezitím budou...


Moravia Steel se zabývá možností provozování některých provozů Liberty Ostrava

Ostrava - Skupina Moravia Steel se seriózně zabývá možností provozování některých provozů druhovýroby Liberty Ostrava. Konkrétně jde o rourovnu. Na dotaz ČTK to dnes řekla mluvčí skupiny Moravia Steel Petra Macková Jurásková.


O2 koupí operátora Nordic Telecom Regional s více než 100.000 zákazníky

Praha - Společnosti O2 Czech Republic a Nordic Telecom Holding podepsaly smlouvu o prodeji stoprocentního podílu v Nordic Telecom Regional. Ta jako součást Nordic Telecomu poskytuje pevné a bezdrátové připojení k internetu více než 100.000 koncovým zákazníkům. Transakce podléhá schválení příslušnými úřady. Firmy to uvedly ve společném prohlášení. Cenu nezveřejnily.


Ruští zákonodárci schválili zvýšení daní pro nejbohatší

Moskva - Ruští zákonodárci dnes schválili zvýšení daně pro nejbohatší Rusy. Má to pomoci financovat útočnou válku na Ukrajině, kterou Rusko vede třetím rokem. Návrh prošel třetím čtením ve Státní dumě a o několik hodin později jej schválila i Rada federace - horní komora parlamentu, informovala agentura Reuters. Aby norma začala platit, musí ji ještě podepsat prezident.


Známé železářství Rousek v pražských Nuslích po 139 letech zavírá

Praha - Známé železářství V.J. Rousek na Náměstí bratří Synků v pražských Nuslích po 139 letech zavírá. Důvodem jsou vysoké náklady a propad poptávky v posledních letech. ČTK to dnes řekl spolumajitel Jan Rousek. Obchod nyní zahájil výprodej zásob, zhruba do třech měsíců by měl zavřít úplně.


Pohonné hmoty za týden dál zdražily zhruba o dvacetník, nafta nad 37 Kč/l

Praha - Pohonné hmoty v Česku dál zdražují. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 38,51 koruny, před týdnem byl o 19 haléřů levnější. Nafta je dražší o 21 haléřů na litru, v průměru stojí 37,20 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Ceny paliv rostou zhruba od poloviny června, předtím od konce dubna klesaly. Zdražování bude podle...


Sněmovna podpořila snazší přístup k nižší spotřební dani pro minipivovary

Praha - Zákon o spotřebních daních zřejmě zmírní podmínky, za nichž mohou majetkově nebo personálně propojené minipivovary dosáhnout na nižší sazbu spotřební daně z piva. Zemědělcům umožní žádat o vratku spotřební daně dvakrát do roka místo jednou ročně. Přináší to novela zákona, kterou dnes v úvodním kole podpořila Sněmovna. Obsahuje i další změny, například revizi vratek spotřební daně ozbrojeným silám a diplomatům. Neobsahuje zavedení daně z...


Pražská burza dnes po šesti dnech oslabila, dolů ji stáhly banky

Praha - Pražská burza poprvé po šesti dnech růstových dnech oslabila. Index PX dnes klesl o 0,12 procenta na 1570,27 bodu. Dolů ho stáhly především akcie Erste Bank a Komerční banky. Výrazný růst naopak zaznamenal řetězec Pilulka. Vyplývá to z údajů burzovního webu.


Zisk Agrofertu loni meziročně klesl o 84 procent na 2,09 miliardy korun

Praha - Zisk holdingu Agrofert, působícího v zemědělství, potravinářství či chemii, loni meziročně klesl o 84 procent na 2,09 miliardy korun. Tržby se snížily o 14 procent na 212 miliard, hlavně v chemii a zemědělství. Holding to dnes oznámil v tiskové zprávě. Za poklesem tržeb je podle Agrofertu snížení prodejních cen. Do února 2017 vlastnil koncern přímo někdejší ministr financí a bývalý premiér Andrej Babiš (ANO). Kvůli zákonu o střetu zájmů...


Pražská burza posílila šestý den v řadě, zobchodovaný objem byl podprůměrný

Praha - Pražská burza posílila šestý den v řadě, dnes index PX stoupl o 0,22 procenta na 1575,58 bodu. Z předních emisí rostly mírně akcie energetické společnosti ČEZ, pojišťovny VIG a Monety Monety Bank, cenné papíry Erste Bank a Komerční banky spíše stagnovaly. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy. Dnešní seanci podle analytiků provázel podprůměrný objem obchodů. Koruna v úvodu týdne zůstala bez výraznějších pohybů.


Návrh zákona o podpoře bydlení prošel ve Sněmovně prvním čtením

Praha - Vládní návrh zákona o podpoře bydlení, který má vytvořit systémovou podporu pro lidi ohrožené bytovou nouzí, dnes ve Sněmovně prošel úvodním kolem projednávání. Zákon se podle ministerstva pro místní rozvoj (MMR) zaměřuje především na rodiny s dětmi a seniory, u kterých nejvíce hrozí ztráta běžného bydlení. Lidí ohrožených bytovou nouzí a souvisejícími potížemi je podle ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti) v tuzemsku asi 1,6...


Stavba pražského Dvoreckého mostu využije speciální pontonovou loď

Praha - Společnost Metrostav při budování Dvoreckého mostu mezi pražským Smíchovem a Podolím využije speciální pontonovou loď firmy Česká lodní doprava, která bude sloužit pro přemístění konstrukcí k pilířům v řece a usazení mostovky. Loď dnes proti proudu Vltavy dorazila do Prahy, proplula centrem a kolem budovaného mostu a zamířila do montovny u modřanského jezu. Převoz konstrukcí na stavbu začne příští týden. ČTK to dnes sdělili zástupci obou...


Tesla zdraží v Evropě model 3

Tesla vyrábí Model 3 v Šanghaji, což znamená, že se na něj vztahují zvýšená cla Evropské unie na automobily pocházející z Číny.


Na převzetí hlavní části výroby Liberty Ostrava nepřišla žádná nabídka

Praha - Žádný investor nepodal nabídku na převzetí hlavní části provozu zadlužených oceláren Liberty Ostrava. Vláda dosud eviduje jen jednu nabídku na provoz druhovýroby, kam patří například produkce výrobků z oceli. Po jednání s odbory to novinářům řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Stát podle něj další, větší podporu hutí v příštích měsících nepřipravuje, protože k tomu nemá legislativní oporu. V rámci insolvenčního řízení bude chtít...


Koruna stagnovala k euru a zpevnila k dolaru, burza vylepšila maxima

Praha - Česká měna ve čtvrtek stagnovala k euru a zpevnila k dolaru. K 17:00 koruna posílila oproti předchozímu závěru k měně USA o 11 haléřů na 23,31 Kč/USD. K euru sice kurz stoupl, ale pouze o jeden haléř na 25,36 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.


Pražská burza i v závěru týdne vylepšila svá letitá maxima

Praha - Pražská burza i na konci pracovního týdne vylepšila svá šestnáctiletá maxima. Index PX dnes připsal 0,23 procenta na 1590,40 bodu, vyšší byl naposledy v červnu 2008. V plusu skončily akcie energetické společnosti ČEZ i Erste Bank. Vyplývá to z údajů na burzovním webu. Koruna mírně posilovala k oběma hlavním světovým měnám.


Výpověď kolektivní smlouvy v Toyota neplatí, nemá podporu všech odborů

Kolín - Výpověď kolektivní smlouvy, kterou minulý týden podala jedna ze tří odborářských organizací kolínské automobilky Toyota Motor Manufacturing Czech Republic, neplatí. Důvodem je, že organizace nejednala ve shodě s dalšími dvěma organizacemi, které smlouvu týkající se mzdových a dalších pracovních podmínek pro letošní rok podepsaly. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí automobilky Tomáš Paroubek. Další organizace podle Paroubka o výpovědi...